Prodej domu

PRODEJ DVOU PASIVNÍCH RODINNÝCH DOMŮ
Prodej RD

Společnost DAREK - Daniel Přikryl s.r.o. nabízí zájemcům k prodeji dva pasivní rodinné domy na ulici Jižní, v obci Vikýřovice, katastrální území Vikýřovice. Rodinné domy jsou po kolaudaci. Připojeny na kanalizaci, vodovod, elektřinu a plyn. K domům vede nová příjezdová komunikace s veřejným osvětlením, která je ve vlastnictví obce Vikýřovice.

Novostavby dvou pasivních rodinných domů jsou situovány na periférii obce Vikýřovice nedaleko města Šumperk. Pozemky jsou součástí menšího území, které bylo developerem rozčleněno na jednotlivé parcely určené pro výstavbu dalších rodinných domů. Pozemky jsou rovinaté, ze severozápadní strany jsou napojeny na lokální příjezdovou komunikaci – ulice Jižní.

Obdélníkový půdorys dvoupodlažního domu je zastřešen sedlovou střechou. Vlastní hmota rodinného domu je doplněna podobně koncipovanou obdélníkovou hmotou hospodářského objektu – garáže s podkrovním skladovacím prostorem. Výrazným architektonickým prvkem je vystoupení oplechované kvádrové hmoty z objemu domu, čímž je dosaženo výrazné plasticity fasády. V detailu je určující kombinace bílé omítané fasády s trapézovým plechem.

DISPOZICE
V přízemí domu je ze zádveří přímo přístupná hala s úložným prostorem a blok hygienického a technického zázemí (koupelna s toaletou, technická místnost). Dále je z prostoru haly v podélné ose přístupná kuchyně se spíží a velkorysý obytný prostor s přímou vazbou na venkovní terasu. Druhé nadzemní podlaží je zpřístupněno provozně i opticky odděleným schodištěm. Z centrálně situovaného prostoru za schodištěm jsou zpřístupněny tři pokoje (dva dětské pokoje, ložnice se šatnou) a prostorná koupelna s nevšedním výhledem na přírodní scenerii okolní krajiny.

KONSTRUKČNÍ A MATERIÁLOVÉ ŘEŠENÍ STAVBY
Rodinný dům je založený na betonových pásech. Celková hrubá stavba je provedena ze systému YTONG. Svislé nosné konstrukce jsou navrženy z tvárnic Ytong tl. 250 mm opatřeny kontaktním zateplovacím systémem mocnosti 300 mm s tenkovrstvou omítkou bílé barvy. Svislé obvodové konstrukce jsou dvakrát zastěrkovány, aby bylo dosaženo pasivního standardu. Nosná konstrukce sedlové střechy je provedená ze systému Ytong se zateplením z PIR pěny tl. 180 mm. Střešní krytina je provedena z trapézového plechu pural matt firmy Ruukki. Vchodové dveře a okna jsou plastová s přerušeným tepelným mostem a izolačními trojskly. Uw = max. 0,8 W/m²K. Na okolní konstrukce jsou okna napojena systémovými páskami. Rodinné domy jsou vybaveny tepelným čerpadlem FUJITSU (schválená nízká sazba ceny elektrického proudu na 20 hodin denně), podlahovým vytápěním a rekuperací vzduchu. Předpokládané roční náklady na vytápění rodinného domu by měly být velmi nízké - do 10.000 Kč p. a. Rodinné domy prošly tzv. Blower door testem - (detekční metoda na zjišťování vzduchotěsnosti obálky budovy a tím i k zjištění energetické náročnosti domu). Pasivním domům byl na základě Blower door testu přidělen energetický štítek klasifikace A – velmi úsporná.

První rodinný dům se nachází na pozemku parc. č. 697/26, zastavěná plocha činí 109 m2, rodinnému domu bylo přiděleno číslo popisné 707, k rodinnému domu náleží pozemek na parcele č. 697/18 o rozloze 855 m2.

Druhý rodinný dům se nachází na pozemku parc. č. 697/27, zastavěná plocha činí 109 m2, rodinnému domu bylo přiděleno číslo popisné 708, k rodinnému domu náleží pozemek na parcele č. 697/19 o rozloze 835 m2.

 

Cena rodinného domu včetně pozemku bude stanovena dohodou.

V případě zájmu nás kontaktujte a přijďte se podívat
Marie Přikrylová 777 595 432 | marie.prikrylova@stavebninydarek.eu
Daniel Přikryl         602 595 433 | daniel.prikryl@stavebninydarek.eu

RYCHLÝ KONTAKT

Prodejna Vikýřovice:
Průmyslová 657
Vikýřovice 788 13

+420 583 224 373
+420 583 215 201

Otevírací doba >>

Prodejna Hanušovice:
Údolní 324
Hanušovice 788 33

+420 583 231 361

Otevírací doba >>

info@stavebninydarek.eu

VIDEO SPOT

YouTube